Oświetlenie led do łazienki

31-10-2018

Oświetlenie led do łazienki

Rynek jest dość mocno nasycony lampami do łazienek. Często dość trudno jest się zdecydować na to właściwe. Warto w pierwszej kolejności zastanowić się nad ich rozmieszczeniem, barwą światła, rodzajem żarówek, liczbą źródeł światła. Odpowiednią ilością światła można stworzyć ciepły i przyjazny klimat, pamiętajmy aby przy tym oświetlenie było funkcjonalne i komfortowe.

 

Modnie i wygodnie

Ledy są nawet kilkakrotnie droższe od zwykłych halogenowych żarówek, ale współmiernie zużywają kilkakrotnie mniej prądu. Fakt, że ledy mają swoje zalety, ale i wady, jest już nam powszechnie znany. Do zalet oświetlenia ledowego możemy zaliczyć to że, w oświetleniu ledowym możemy wybrać barwę światła. Natomiast do wad halogenów dość szybkie zużycie. Strefę relaksu od strefy użytkowej w łazience możemy wydzielić stosując oświetlenie centralne i boczne. Oświetlenie led do łazienki może spełniać funkcje oświetlenia centralnego, ale i dodatkowego.

Coraz częściej w swoich łazienkach stosujemy ledy, ze względu na to że, są dość niewielkie, praktyczne i można dzięki nim uzyskać barwne światło. W dobie, gdy wybór jest tak duży  oraz różnych projektów jest tak wiele,  łączenie ze sobą elementów uznawanych kiedyś  za połączenia kiczowate, staje się wyrazem indywidualnych upodobań.

Praktycznie i pięknie

Ledy są dużo bardziej trwałe niż zwykłe żarówki halogenowe. Ledowe oprawy oświetleniowe zajmują najmniej miejsca spośród dostępnych typów lamp. Co w związku z tym, idealnie wkomponują się w niewymiarowe i malutkie łazienki. Dzięki minimalistycznym lampom led można wydobyć wnętrze, które daje wrażenie przestronności.