Sypialnia. Jaką lampę i gdzie najlepiej umieścić.

23-10-2019

Sypialnia. Jaką lampę i gdzie najlepiej umieścić.

 

Zacznijmy od funkcji jaką ma spełniać sypialnia, jeżeli ma to być jedynie oaza odpoczynku to możemy postawić na lampę w centralnym punkcie która, równomiernie oświetli całość pomieszczenia.

Znalezione obrazy dla zapytania aranżacja sypialnia azzardo

https://studioled.pl/lampa-wiszaca-esperanza-azzardo-md2028-12-wykonana-jest-z-metalu-oraz-szkla-w-kolorze-chromu-i-bialym.html

 

Nieco więcej uwagi musimy poświecić sypialni w przypadku gdy to miejsce ma spełnić więcej funkcji. Strefę odpoczynku świetnie oddzielą nam dwie lampy wiszące w okolicach łóżka lub dwie lampki stołowe. W tym przypadku dość ważne jest zachowanie symetrii z pozostałym oświetleniem.

Znalezione obrazy dla zapytania aranżacja sypialnia

https://studioled.pl/lampa-wiszaca-silver-ball-25-azzardo-lp-5034m-kula-w-kolorze-chromu-i-transparentnego-szkla.html

 

Jeżeli lubicie spędzać wieczory przy ulubionej lekturze w łóżku, to z pewnością idealnym rozwiązaniem dla was są kinkiety do czytania. Te lampy mają wysięgniki z ruchomym, najczęściej elastycznym źródłem światła. Wiązka światła może być skierowania dokładnie na strony książki. Większość lamp spełnia również dekoracyjny aspekt.

Podobny obraz

https://studioled.pl/kinkiet-amadeo-led-square-white-azzardo-sn-6314s-led-korpus-w-kolorze-chromu-bialy-prostokatny-abazur-wysiegnik-led-do-czytania.html

Znalezione obrazy dla zapytania sypialnia tuba wisząca aranżacja

https://studioled.pl/lampa-wiszaca-heart-mdm2096-1-b-italux-nowoczesna-klosz-w-ksztalcie-kulistym-ze-szkla-transparentnego.html

 

W przypadku sypialni warto zwrócić uwagę na klosze lamp. Jeżeli potrzebujemy oświetlenia punktowego warto wybrać te otwarte ku dołowi. Natomiast jeżeli chcemy rozświetlić ściany i sufit należy wybrać otwarte ku górze i zamknięte od dolnej strony. Efektu oślepienia unikniemy stosując w  kloszach matowe szkło.

 

Wprowadzając do pomieszczeń oświetlenie z abażurami sprawimy że, przestrzeń stanie się bardziej przytulna. Plecionki czy wikliny będą rzucać na ściany światłocienie dając ciekawy oryginalny efekt.