Oświetlenie dekoracyjne

04-01-2019

Oświetlenie dekoracyjne

 

Oprócz głównego oświetlenia, ważne jest również oświetlenie ścienne. Można nim podkreślić atuty mieszkania,  a przy tym jest funkcjonalną formą oświetlenia, np. nad łóżkiem, nad sofą w salonie, czy nad lustrem w łazience.

 

Projektanci wnętrz coraz częściej umieszczają w projektach wnętrz lampy ścienne, które są dość ważnym elementem. Różnego rodzaju formy lamp mają na celu, nie tylko stanowić dodatkowe źródło światła, ale być też elementem dekoracji samym w sobie. Większość kinkietów podąża za wzornictwem lamp wiszących i plafonów. Poniżej kilka naszych propozycji  na ciekawe oświetlenie dekoracyjne.

Oświetlenie dekoracyjne pomoże wyeksponować piękne przedmioty, meble i zbuduje odpowiednią atmosferę we wnętrzu.

 

Podświetlenie  sufitu

Popularnym sposobem na świetlną aranżację jest podświetlenie taśmami LED z podwieszonego sufitu. Światło jest dość  rozproszone ale niezbyt intensywne - tworzy nastrojową poświatę.

https://studioled.pl/60ledm_ip65_sil__biala_zimna__5m.html

 

 

Świecące linie

Wąskie pasma światła na suficie wykończone tynkiem świetnie oświetlą powierzchnię a przy czym są minimalistyczne.

https://studioled.pl/system-wpuszczany-ray-wp-led-low-power-rozne-dlugosci-labra-i-kolory-wykonczenia-prostokat-techniczna.html

 

Oświetlenie obrazów

Można je podświetlić  reflektorkami albo specjalnymi kinkietami.

https://studioled.pl/kinkiet-nad-lustro-obraz-goya-590-astro-0535-antyczny-mosiadz-statecznik-elektroniczny-nowoczesny-59-cm.html

 

 

 Wnęki w łazience

W łazience zwykle brakuje miejsca na ozdoby. Ciekawym pomysłem jest ustawienie ich we wnękach  z  podświetleniem od dołu lub góry.

https://studioled.pl/lampa-sufitowa-wpuszczana-oczko-stropowe-kamo-biale-230v-5658-matowe-szklo.html